Menu Close

Korupcijos prevencija

Gerbiami VšĮ Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai, 

VšĮ Salantų PSPC, prisijungdama prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvų korupcijos prevencijos sveikatos sistemoje srityje bei būdama socialiai atsakinga gydymo įstaiga, griežtai pasisako prieš neteisėtus mokėjimus medicinos darbuotojams.

Tik abipusė pagarba ir tolerancija tarp paciento ir mediko gali sukurti nuoširdumo ir pasitikėjimo jausmą, kuris taip reikalingas visiems mums.  Geriausia padėka medicinos darbuotojui – Jūsų šypsena ir nuoširdus AČIŪ.

 

VšĮ Salantų PSPC vyr. gydytojas Tomas Skliuderis

 

PRANEŠKITE APIE GALIMĄ KORUPCIJĄ

            Viešosios įstaigos Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro administracija yra suinteresuota, kad įstaigoje nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkavimas, tarpininko kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimas, ir kitos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą), todėl asmenius, susidūrusius su galimai korupcinio pobūdžio veika įstaigoje, kviečia netylėti, o apie tai pranešti.

            Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

Apie galimas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ar kitus tapataus pobūdžio teisės pažeidimus galite informuoti:

 • raštu – VšĮ Salantų PSPC, S.Neries 13A, Salantai, Kretingos raj.

 • el. paštu – info@salantupspc.lt arba LR SAM elektroninis paštas dėl korupcijos pranešimo korupcija@sam.lt Taip pat Kretingos rajono savivaldybės elektroninį paštą dėl korupcijos pranešimo savivaldybe@kretinga.lt

 • telefonu  VšĮ Salantų PSPC vyr. gydytojui 8 445 58251.

 

Kreipiantis raštu pageidautina nurodyti:

 • vardą, pavardę;
 • gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti);
 • įstaigos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas ir įstaigos pavadinimą;
 • skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas aplinkybes.

 

               Taip pat apie galimą korupcijos atvejį (-us) Salantų pirminės sveikatos priežiūros centre galite pranešti Sveikatos apsaugos ministerijai:

 • raštu,
 • Sveikatos apsaugos ministerijos nemokamo informavimo telefonu 8 800 66 004,
 • Sveikatos apsaugos priimamojo telefonu Vilniuje (8 5) 268 51 10, 268 51 08 (darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val., išskyrus penktadienį – nuo 8 val. iki 15 val. 45 min.),
 • elektroniniu paštu vytautas.sveikauskas@sam.ltramunas.danys@sam.lt; nadezda.klociok@sam.lt 

Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyrių, priimami Sveikatos apsaugos ministerijoje, Vilniuje, Vilniaus g. 33, 422 kabinetas (telefonai: 266 14 95, 260 47 08).

            VšĮ Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro administracija atkreipia gyventojų dėmesį, kad nei įstaiga, nei Sveikatos apsaugos ministerija neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT). STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

           STT apie korupciją galima pranešti:

 • raštu,
 • palikti pranešimą STT svetainėje pasirinkus nuorodą „praneškite apie korupciją/palikite pranešimą čia“ ar paspaudus judantį informacinį skydelį „Tu gali sumažinti korupciją“,
 • visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis),
 • elektroniniu paštu pranesk@stt.lt,
 • faksu (8 5) 266 3307.

 

ANTIKORUPCINĖ REKLAMA

 

DOVANŲ GAVIMO, VERTINIMO TAISYKLĖS

Parsisiųsti Adobe PDF formatu

 

Skip to content